Absolwenci Szkoły Podcastu

REMEDIUM – Podcast o rozwoju osobistym‪

remedium podcast

Prezentujący tematy dotyczące tworzenia kreatywnego dążenia do celów. Dominacji nad słabościami.

Refleksji nad pozytywnymi i negatywnymi aspektami rzeczywistości w tych czasach.

Będzie odnajdywaniem siebie, zagubionego w tej dynamicznej codzienności. Kreowaniu nowych kolorów, jeżeli szarość znajduje się w naszej palecie barw za często. Chwilami zbyt długo panosząca się w naszych głowach.

Pozwalając sobie na więcej swobody w rozmowie, odczuciach i obserwacji. Poprowadzę cię w świat moich map myśli.

Będzie to spacer po linie wyobraźni. Nie zawsze śmiertelnie poważnie. Pozwolę sobie ukazać ster, który kieruje mną głęboko wewnątrz.

Wybuchowa mieszanka radości z życia oraz żonglerka kłodami dnia codziennego. To układanka warta odtwarzania za każdym razem.

Podzielę się z tobą, jeśli zechcesz. Ta układanka to moje Remedium. Ciekawostki i przemyślenia.

Wiersze, rozmowy oraz reportaże z interesującymi gośćmi. Myślę, że zostaniesz tu na dłużej i znajdziesz coś dla siebie.

Jestem przekonany, że dzięki tej formie relacji z drugiej strony lustra spotkasz niezłą zabawę z dobrą dawką humoru i wiedzy.

Nawet wariacji. Jesteś zainteresowany? Zapraszam.

„Rozciągnij umysł, rozerwij kreatywność. Strzępami nakarm głód poznania siebie”.

WWW | Spotify | Apple Podcast

Szefska pasja

Dla szefów z pasją i liderów, którzy chcą mieć wpływ.Podcast o zarządzaniu, rozwoju i relacjach w biznesie.

 

 

WWW | Spotify 

Prawna Ochrona Marki

Witaj w moim podcaście „Prawna ochrona marki”. Mam na imię Mikołaj Lech i jako rzecznik patentowy poprowadzę Cię po zagadnieniach związanych ze znakami towarowymi, prawie autorskim czy zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Podcast jest uzupełnieniem wiedzy, którą od 2013 r. dzielę się na moim blogu: znakitowarowe-blog.pl Zawsze moim celem było mówienie o prawie prostym i zrozumiałym dla każdego nieprawnika językiem. Od wielu osób słyszę, że mi się to udaje. Podobnie robię w podcastach.

Jestem praktykiem i na co dzień pracuję w rodzinnej kancelarii patentowej. Ma to taką zaletę, że mam styczność z biznesem i widzę z jakimi problemami borykają się przedsiębiorcy. Większości z nich łatwo zapobiec. W moim podcaście dowiesz się jak. Usłyszysz w nim również wiele historii, nie zawsze miłych i przyjemnych. Zawsze jednak bardzo ważnych. To takie małe dramaty firm. Niemniej można z tego wyciągnąć wartościowe wnioski dla siebie.

WWW | Apple | Google | Spotify 

Rozmowy o Zdrowiu

Rozmowy z praktykami zdrowego stylu życia – zarówno tego fizycznego jak i mentalnego, emocjonalnego i duchowego.

Podcast jest częścią projektu mindbodyspirit.pl, który opiera się na przekazywaniu wiedzy o holistycznym rozwoju człowieka opartego o wartościach takich jak: zdrowe odżywianie, głęboka duchowość, czysty umysł, aktywność fizyczna, prawdziwe relacje i stabilne finanse.

Wiedza przekazywana jest od ekspertów i praktyków za pośrednictwem spotkań online na żywo (webinarów) oraz niniejszego podcastu i formy pisanej (blog).

Spreaker | WWWYouTube

W poszukiwaniu ciekawych tematów

W swoich podcastach poruszam bardzo różne tematy starając się zainspirować słuchaczy. Pokazuję zawody, ludzi czy miejsca, do których nie mieli do tej pory śmiałości się udać lub były dla nich z jakichś powodów dotychczas niedostępne. Szukam niecodziennych odpowiedzi na wydawałoby się proste pytania. Jestem pewien, iż Ty znajdziesz tu również coś ciekawego dla siebie.

WWW | Apple | GoogleSpotify

Najpierw Rzeczy Najważniejsze

W tym podcaście chciałbym na parę chwil wyrwać Cię ze spraw pilnych i skierować Twoją uwagę na sprawy ważne, które najczęściej są pomijane z pozornego braku czasu lub z prawdziwego nadmiaru wymówek. Jeśli masz wrażenie, że pędzisz za szybko lub odczuwasz silną chęć wprowadzenia zmian, zapraszam Cię do zatrzymania i przypatrzenia się własnej drodze.

Dzielę się w nim własnym doświadczeniem oraz zapraszam do rozmów osoby, które w jakiś sposób zmieniły i wciąż zmieniają życie na lepsze.

Wierzę, że skupienie się na fundamentach, czyli Rzeczach Najważniejszych sprawia, że całą resztę życiowych wyzwań można odpowiednio poukładać. Moim celem jest zainspirowanie Cię do przyjrzenia się własnej drodze i wprowadzenia zmian, które będą najlepsze dla Ciebie.

WWW | Facebook | Apple | Spotify

Razem lepiej

Ona – lady ogarniacz z listą zadań na każdą okazję.
On – inżynier z pasją do klusek i motoryzacji.

W marcu 2015 roku postanowiliśmy zostać parą, a trzy miesiące póżniej podjęliśmy decyzję o wspólnym wyjeździe za granicę. Od tej pory idziemy przez życie razem, uczymy się dorosłości i budujemy wspólną przyszłość.

W tym podcaście opowiadamy o naszej drodze i dzielimy się lekcjami, które już odrobiliśmy. Jeśli interesujesz się oszczędzaniem, podróżami, minimalizmem, szczęśliwym życiem w swoim rytmie i lubisz słuchać prawdziwych historii, zostań z nami na dłużej.

WWW | Apple | Spotify | Instagram

Po Izraelu

W podcaście PO IZRAELU zabieram Cię do miejsc, które chcesz zobaczyć. A jeśli już je widziałeś, to jestem przekonana, że zechcesz je sobie przypomnieć.
Poznasz tutaj historie ludzi, którzy byli, bywają lub mieszkają w Izraelu. Dowiesz się co trzeba zobaczyć, jakimi szlakami można podróżować po Ziemi Świętej i na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz się na ten odległy choć paradoksalnie Bliski Wschód. 
Nie usłyszysz tu o polityce, ale o historii, kulturze, religiach i miejscach wartych odwiedzenia podczas wycieczki czy też pielgrzymki po Ziemi Świętej. Dostaniesz tu też praktyczne wskazówki jak podróżować po Izraelu.

WWW | Apple Podcast | Google Podcast

Słuchaj i działaj!

Witaj w Akademii GroWings! To miejsce dla każdego, kto chce przystawić swoją drabinę do ściany, na którą warto się wspinać. Czyli realizować cele w zgodzie ze sobą, dzięki odkryciu swoich mocnych stron i wartości, bez tracenia czasu na bajki typu „możesz wszystko!’” i „samo się zrobi”. Prowadząca – Klaudia Kałążna – jak nikt inny pomoże Ci rozwinąć skrzydła oraz pokaże, jak przekuć wiedzę w działanie! Jeżeli potrzebujesz skutecznych narzędzi oraz szczypty inspiracji, by ruszyć z miejsca, to ten podcast jest właśnie dla Ciebie. I pamiętaj! Od samego słuchania nic się nie zmienia, dlatego proszę: wdrażaj zdobytą wiedzę. Czyli SŁUCHAJ I DZIAŁAJ!

Do wielu odcinków stworzyłam karty pracy, które możesz pobrać tutaj: https://akademiagrowings.com/p/karty-pracy

WWW | Buzzsprout

Bajki z kapelusza

Bajki, słuchowiska oraz wierszyki dla dzieci.

Apple Podcast | Spotify

Będzie kryzys

O zarządzaniu kryzysowym w organizacjach. I nie tylko.

WWW | Apple Podcast | Spotify

Prowadzeni

Kim jest człowiek, który w swoim życiu traktuje Boga na pierwszym miejscu?
Na to pytanie staramy się odpowiedzieć podczas naszych rozmów.

W tym podcaście zapraszam ludzi, którzy dają świadectwo podążania za wyznaczoną ścieżką wiary. Ludzi nawróconych, których życie zmieniło się o 180 stopni. Ludzi, którzy podążają za miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest. nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.

Spreaker | WWW | YouTube

Mind, Body & Spirit Connection Podcast

Find the connection to your mind, body & spirit through deep conversations and learn new tools to maximize your life on every level – health, finances, relationships, passion, carrier, fullfillment.

Spreaker | WWW

Czarne podniebienie

Masz wrażenie, że porady z internetu nie działają? A powszechnie znane prawdy to totalne gówno?

Ja też. Dlatego nagrywam podcast Czarne Podniebienie i prowadzę szkołę dla psów o tej samej nazwie. Jestem też behawiorystą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie.

Większość ludzi chce mieć wychowanego psa a idzie z nim na szkolenie. Efekt? Pies który zna 100 komend i siada równo jak od linijki, ale dalej ciągnie na smyczy i nie radzi sobie z emocjami. Staram się szerzyć sposób działania, który ma realny wpływ na życie psa i człowieka.

Szukasz praktycznej wiedzy o wychowaniu psa?

WWWSpreaker | Apple | Spotify

Scenariusze kariery

Scenariusze Kariery to podcast o pracy, karierze i rynku pracy skierowany do osób pracujących i poszukujących pracy.

Powstał on z myślą o osobach, które świadomie chcą kształtować swoje życie zawodowe. Interesują je różne spojrzenia na rozwój zawodowy, historie innych, opinie ekspertów pracy, psychologów oraz coachów kariery. Chcą wiedzieć, jak działa rynek pracy i jak efektywnie szukać pracy. Dążą do stworzenia własnego scenariusza kariery.

Agnieszka Jurkowska jest certyfikowanym coachem biznesu, headhunterem, mentorem i ekspertem rynku pracy, z wykształcenia psychologiem.

WWW | Apple | GoogleSpotify | Facebook

Więcej niż fotografia

Czym jest dla Ciebie fotografia?

Bieganiem z aparatem, plikiem w komputerze, a może tylko zdjęciem w telefonie?

Dla mnie kiedyś była tylko cichym marzeniem, a teraz jest magią i najcudowniejszą pracą , który wykonuję z ogromną pasją. Mam na imię Basia, jestem fotografem rodzinnym ze szczegółym umiłowaniem do fotografowanie dzieci i ich świata z odrobiną magii. Jestem właścicielką marki Basiolandia Photography która z sukcesem działa na rynku od 5 lat.

Zapraszam Cię do podcastu WIĘCEJ NIŻ FOTOGRAFIA, gdzie dzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem.

Nie znajdziesz tutaj suchych regułek, mądrych słów i wzniosłego tonu. Mówię tu o fotografii widzianej moimi oczami, a raczej sercem. W prosty i konkretny sposób opowiadam o fotografii, głównie dziecięcej i rodzinnej, bo w tej dziedzinie jestem ekspertem. Znajdziesz tu garść inspiracji, konkretne wskazówki dotyczące fotografii plenerowej, a czasem dam Ci kopniaka motywacyjnego, żebyś ruszyła do przodu 😊

Nie musisz być fotografem, nie musisz mieć profesjonalnego aparatu i pięciu obiektywów. Pamiętaj – to nie aparat robi zdjęcia, ale człowiek, a wiedza na temat fotografii przydaje się każdemu z nas.

WWW | Apple | Spotify | Instagram | Facebook